Kama Sokolnicka

 Jean Baudrillard [ze Spisku sztuki]:

“Każdy obraz powinien ujmować czegoś z rzeczywistości świata, w każdym powinno coś zanikać, nie należy jednak ulegać pokusie unicestwienia i ostatecznej entropii, ZNIKANIE powinno pozostać żywe — oto sekret sztuki i uwodzenia.”

 Chciałam, aby mój projekt odnosił się do całości założenia TheDump.net i pokrewnych idei. Poszczególne pomysły opisane przez Maurice’a Benayouna nie są dla mnie łupem, choć wiele z nich porusza wątki mi bliskie. Zdarza się, że tekst/literaturę traktuję jak rodzaj instrukcji, nie pociąga mnie jednak wykonywanie czyichś pomysłów. Zajmuje mnie w The Dumpie czas przeszły niedokonany, potencjalność, odwrotność “The Cult of Done”. The Dump to, chcąc niechcąc, rodzaj “portretu” TERAZ (ang. actuality).

W zdumpowanym pomieszczeniu/gablocie magazynuję niejako treść blogu TheDump.net: odpady z montażu całej wystawy The Dump i te czysto “techniczne” z Łaźni, związane z powstawaniem tej wystawy.

 The Dump.net, jako blog artysty, a także jako projekt, poza byciem specyficznym warsztatem twórczym, jest rodzajem dziennika. Spis niezrealizowanych własnych pomysłów to dość intymna sprawa, która opublikowana ociera się o “pornografię naszych czasów”. Dystansuję odbiorcę do tej „intymności” szybą, odejmując z przestrzeni ekspozycyjnej jej [przestrzeni] część – uintymniam ją, pozostawiając możliwość zajrzenia do niej.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: